Opcja SELF w Work & Travel USA- co to znaczy?

 w Aktualności

Jeżeli planujesz wyjazd do USA w ramach opcji SELF (własna oferta pracy) programu Work & Travel USA, zapoznaj się z zasadami i warunkami jakie trzeba spełnić, dowiedz się jak szukać takich ofert oraz kiedy i w jakiej formie dostarczyć do biura kontrakt, abyśmy mogli pomóc Tobie w pozostałych formalnościach (pomoc w otrzymaniu dokumentu DS-2019, zapewnienie ubezpieczenia, pośrednictwo wizowe).

Na czym polega opcja SELF?
Poszukujesz samodzielnie oferty pracy, wykorzystując kontakty własne, znajomych lub też korzystając z internetu (wskazówki znajdziesz TUTAJ). Bardzo pomocne są też osoby, które uczestniczyły w programie Work and Travel w latach poprzednich, gdyż posiadają one kontakty do pracodawców chętnych zatrudnić studentów, skontaktuj się z takimi osobami poprzez fora internetowe, FB, czy na swojej uczelni popytaj pośród studentów, którzy już byli w USA.

Popularne linki, gdzie ogłaszają się amerykańscy pracodawcy:

Do czego potrzebne jest biuro TBW i Fundacja w USA?

Biuro pomoże Tobie w otrzymaniu z Fundacji CIEE dokumentu (DS-2019), który jest niezbędny do tego, aby ubiegać się o wizę J-1. Ponadto, Fundacja zapewnia Tobie ubezpieczenie zdrowotne na cały okres pobytu w Stanach, a biuro przeprowadzi Cię przez proces wizowy. Nie możesz ubiegać się o wizę J-1 w ramach W&T indywidualnie.

Co muszę zrobić by skorzystać z tej opcji?
1. Sprawdź jakiego rodzaju prace są zabronione w ramach W&T USA, upewnij się, że Twój pracodawca spełnia wszystkie wymogi Departamentu Stanu USA, a rodzaj pracy jaką oferuje nie znajduje się na liście prac zakzanych – sprawdź TUTAJ
2. Zapisz się na program, dostarcz do biura ofertę, sporządzoną na odpowiednim formularzu (napisz do nas na biuro@thebestway.pl i wyślemy Tobie wzór kontraktu).
3. Ustal z pracodawcą konkretne, faktyczne daty, w jakich będziesz pracować. Pamiętaj, nie możesz rozpocząć pracy wcześniej niż 25 maja i możesz maksymalnie pracować do 25 września.

Co dalej?
1. Biuro wysyła ofertę do weryfikacji do Fundacji CIEE. Oni kontaktują się z Twoim pracodawcą i potwierdzają dane z kontraktu, terminy, stanowisko, warunki zatrudnienia. Sprawdzają także, czy pracodawca działa legalnie, płaci podatki, a oferowane stanowisko spełnia wymogi Departamentu Stanu (czyli jest to praca stricte sezonowa i nie znajduje się na liście prac zabronionych).

2. Po otrzymaniu akceptacji Twojej oferty z Fundacji, regulujesz pozostałe raty za program, wysyłamy Twoją aplikację i czekamy na dokument DS-2019.
3. Biuro organizuje proces wizowy, jedziesz do Ambasady USA na rozmowę w sprawie wizy.

Cena programu w opcji SELF: 750 PLN + 540 USD
Bilet lotniczy możesz wykupić we własnym zakresie.
Opłata wizowa na konto Ambasady: 160 USD

Ostatnie wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ