OFERTY PRAKTYK

Opcja Independent – szukasz oferty praktyki na własną rękę (poniżej wskazówki), a biuro zajmuje się procedurą uzyskania formularza DS-2019 niezbędnego do ubiegania się o wizę J-1.

Opcja INDEPENDENT

Opcja INDEPENDENT – dla chcących znaleźć firmę we własnym zakresie; wymaga to wytrwałości i czasu, ale są sposoby, których warto spróbować.

Od czego zacząć?
Zapoznaj się ze poradami Fundacji CIEE, znajdziesz je TUTAJ
Przygotuj Resume i Cover Letter, weź pod uwagę, że amerykańskie standardy różnią się od europejskich, skorzystaj ze wskazówek tutaj

Gdzie i jak szukać ofert?

1. Internet – zaloguj się na portalach oferujących praktyki, listę adresów www znajdziesz TUTAJ (akapit „searching online”).

2. Organizacje branżowe – skontaktuj się z izbami gospodarczymi, czy stowarzyszeniami danych zawodów i zapytaj, czy w ich gronie są zrzeszone firmy amerykańskie, zrób ich listę i zaaplikuj o staż.

3. Zaangażowanie rodziny lub znajomych w Stanach – jeżeli masz taką możliwość poproś ich o pomoc, może znają Amerykanów, którzy poszukują praktykantów, albo widzieli ogłoszenia stażu; warto uruchomić wszelkie kontakty.

4. Szukanie praktyki podczas pobytu w Stanach – jeśli jesteś na wakacjach lub na programie W&T USA wykorzystaj to i wysyłaj lub zanoś resume do różnych firm. W ten sposób zwiększysz swoją szansę na otrzymanie praktyki, będziesz bowiem mieć możliwość osobistej rozmowy z praktykodawcą.

Gdy znajdziesz firmę, skontaktuj się z nami, zobaczymy czy zachodzi korelacja pomiędzy twoim wykształceniem a oferowanym stażem oraz sprawdzimy, czy praktykodawca spełnia wymogi Departamentu Stanu USA.

Napisz do nas: biuro@thebestway.pl

Poczytaj opinie byłych uczestników TUTAJ

Do programu należy zarejestrować się co najmniej 10-12 tygodni przed planowaną datą rozpoczęcia (pod warunkiem, że posiadasz już ofertę).

Opcja PLACEMENT

W sezonie 2023 opcja Placement (czyli oferta stażu aranżowana przez fundację CIEE) jest niedostępna. W połowie 2024 planowane jest wdrożenie tej opcji.