OFERTY PRAKTYK

Opcja Independent – szukasz oferty praktyki na własną rękę, poniżej wskazówki.

Opcja Placement – w sezonie 2021-2022 nie jest dostępna, czyli ani my ani nasza fundacja nie aranżujemy ofert praktyk.

Opcja INDEPENDENT

Opcja INDEPENDENT – dla chcących znaleźć firmę we własnym zakresie.

Szukanie praktyki na własną rękę wymaga wytrwałości i czasu, ale są sposoby których warto spróbować. Przygotuj się na kilkumiesięczne poszukiwania i nie zrażaj po wysłaniu 100 aplikacji/emaili.
Poczytaj opinie byłych uczestników TUTAJ

Od czego zacząć?
Zapoznaj się ze wskazówkami Fundacji CIEE, znajdziesz je TUTAJ.
Przygotuj Resume i Cover Letter, weź pod uwagę, że amerykańskie standardy różnią się od europejskich, skorzystaj ze wskazówek, które są tutaj

1) Internet – zaloguj się na tylu stronach dotyczących praktyk, ile to możliwe. Pamiętaj, aby systematycznie odwiedzać strony, na których jesteś zalogowany. Lista adresów www, na których możesz szukać oferty:

2) Zaangażowanie rodziny lub znajomych w Stanach. Jeżeli masz taką możliwość poproś ich o pomoc w szukaniu praktykodawcy. Może mają znajomych Amerykanów, którzy poszukują praktykanta, albo słyszeli, widzieli ciekawe ogłoszenia praktyk. Warto zapytać i uruchomić wszelkie możliwe kontakty.

3) Szukanie praktyki będąc w Stanach na wakacjach lub na programie W&T USA. Jeśli wiesz, że planujesz wrócić do Stanów, nie trać czasu i szukaj będąc na miejscu. Wysyłaj lub zanoś resume osobiście do firm, które mają interesującą Cię ofertę. Dzięki temu, w dobie Internetu wyróżnisz się z tłumu i zostaniesz zauważony. Zwiększysz swoją szansę na otrzymanie praktyki, będziesz bowiem miał/a możliwość osobistej rozmowy z pracodawcą.

Gdy znajdziesz firmę, chętną przyjąć Cię na praktyki, skontaktuj się z nami, zobaczymy czy zachodzi korelacja pomiędzy twoim wykształceniem a miejscem praktyki oraz sprawdzimy, czy firma spełnia wymogi  Departamentu Stanu USA.
Do programu należy zarejestrować się do programu minimum 10-12 tygodni przed planowaną datą rozpoczęcia (pod warunkiem, że posiadasz już ofertę).

Osoby zainteresowane tą opcją prosimy o kontakt z TBW – prześlemy  wskazówki. Kontakt: biuro@thebestway.pl

Opcja HOSPITALITY INTERNSHIP PLACEMENT

W sezonie 2021-2022 opcja Placement jest niedostępna.