O PROGRAMIE

Work & Travel USA to stworzony przez amerykański Departament Stanu program wymiany kulturowej, który umożliwia studentom poznanie Stanów Zjednoczonych, szlifowanie języka angielskiego, nawiązanie kontaktów z Amerykanami i ze studentami z innych krajów oraz zdobycie doświadczenia.
Wyjeżdżając do Stanów Uczestnik W&T USA, aby realizować cel programu, jakim jest wymiana kulturowa, posiada ofertę od amerykańskiego pracodawcy. Najczęściej są to: parki narodowe, parki rozrywki, kurorty, hotele, restauracje, sklepy.

Organizatorami Work & Travel USA są fundacje amerykańskie (tzw. J-1 sponsor) autoryzowane przez rząd Stanów Zjednoczonych do wydawania dokumentu DS-2019, na podstawie którego uczestnik ubiega się o wizę J-1. Ponadto, Fundacja zapewnia studentom wsparcie podczas pobytu w Stanach. The Best Way jest przedstawicielem działającego od 1947 r. największego sponsora – Fundacji CIEE (Council on International Educational Exchange) www.ciee.org

WAŻNE: W programie mogą wziąć udział studenci, których celem jest poznanie kultury Stanów Zjednoczonych, zdobycie doświadczenia, nawiązanie kontaktów. Uczestnik, którego celem wyjazdu jest wyłącznie praca oraz zarobek nie zostanie zakwalifikowany do programu.

Wiza J-1 pozwala na podjęcie legalnej pracy sezonowej w okresie letnich wakacji, przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące oraz zwiedzanie Stanów przez okres do 30 dni po zakończeniu części „work” programu.

OPCJE PROGRAMU:

OPCJA SELF

OPCJA SELF – poszukujesz oferty samodzielnie, wskazówki TUTAJ
Z tej opcji najczęściej korzystają osoby, które jadą kolejny raz na W&T USA i wracają do tego samego pracodawcy.
Oferta musi sporządzona w formie pisemnej na odpowiednim formularzu, który otrzymasz z biura oraz musi spełniać wymogi Departamentu Stanu USA. Więcej o tej opcji TUTAJ

OPCJA FULL

OPCJA FULL – ofertę zapewnia Fundacja CIEE, które współpracuje z pracodawcami, zlokalizowanym na terenie całych Stanów w typowych turystycznych miejscach. Opisy pracodawców publikujemy na naszej stronie TUTAJ
Wybierasz jedną z ofert z naszej strony i w wyznaczonym terminie odbywasz rozmowę z pracodawcą online lub aplikujesz o ofertę w bazie internetowej CIEE Connect (informacje jak działają te sposoby dostaniesz z biura).

Aby zarezerwować daną ofertę lub aplikować w CIEE Connect należy najpierw zarejestrować się do programu i podpisać umowę z TBW.

SEVIS

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) to system, który ma za zadanie kontrolować i dbać o bezpieczeństwo uczestników programów studenckich, posiadających wizę J-1 podczas ich pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych. Każdy uczestnik po przylocie do Stanów ma obowiązek zarejestrować się w SEVIS i podać swoje aktualne miejsce pobytu i pracy. Rejestracja w SEVIS-ie to koszt 35$, który wliczony jest do opłaty za program.

ORIENTATION

ORIENTATION Fundacja ma obowiązek zorganizować szkolenie informacyjne tzw. Orientation dla uczestników programu (ma ono formę online). Celem szkolenia jest zapoznanie studentów z amerykańskimi realiami oraz poinformowanie o formalnościach, jakich należy dopełnić po przylocie do Stanów Zjednoczonych. Uczestnik zostanie poinformowany m.in. o tym jak ubiegać się o nadanie numeru ubezpieczenia społecznego (SSN), jak działa ubezpieczenie i opieka Fundacji. Zaliczenie szkolenia przed wylotem będzie obowiązkowe dla każdego uczestnika.

Dołącz do zadowolonych i spędź wakacje swojego życia!