Work&Travel Alaska – ważne informacje

 w Aktualności

4 maja 2012 Departament Stanu USA opubikował nowe reguły odnośnie Work & Travel USA.  Głównym założeniem jest przywrócenie programowi jego pierwotnego celu, jakim jest wymiana kulturowa. W związku z tym, spodziewane od wielu miesięcy ograniczenia związane z rodzajem podejmowanej pracy z dniem 7 maja weszły w życie. Wierzymy, że zmiany przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa Uczestników programu oraz dzięki temu wymiana kulturowa bedzie mogła w pełni stać się udziałem każdego studenta odwiedzającego Stany.

Praca w przetwórstwie rybnym na Alasce oficjalnie zakazana będzie od 1 listopada 2012, co oznacza, że w wakacje 2012 jeszcze część studentów (załatwiająca wyjazd przez inne biuro) miała okazję z niej skorzystać. Nasze biuro nie wysłało ani jednego studenta do fabryk na Alasce, w wakacje 2012, gdyż nasze Fundacje konsekwentnie od lutego nie akceptowały kontraktów do tego typu pracy.

Alaska ma do zaoferowania wiele innych miejsc pracy nie tylko przetwórstwo rybne, które cieszyło się powodzeniem głównie z uwagi na bardzo dobre zarobki. W tym sezonie także wyjechało z nami trochę osób na Alaskę, a pracowali  w hotelach, sklepach, na polu golfowym czy w Parku Narodowym Denali.

Przygoda na Alasce zatem jest aktualna! Dla tych z Was, których pociąga ta jeszcze dzika kraina, Alaska pozostaje niezmiennie do odkrycia.
Jeżeli chcesz tam polecieć, już dzisiaj zacznij kontaktować się z pracodawcami z tego stanu i skorzystaj z opcji independent programu- wyjedź dokładnie tam gdzie chesz!
Zapraszamy jesienią 2012 po informacje na temat edycji 2013.

Ostatnie wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ