Opcja SELF w Work & Travel USA – co to znaczy?

 w Bez kategorii, Aktualności

Na czym polega opcja SELF?
– korzystasz z tej opcji jeżeli byłaś/eś już na W&T USA i wracasz do tego samego pracodawcy – kontaktujesz się ze swoim pracodawcą, ustalasz warunki i dostarczasz nam draft kontraktu (warunki zatrudnienia),
– jeżeli to Twój pierwszy wyjazd na W&T USA zalecamy skorzystanie z opcji FULL, ale jeśli chcesz spróbować znaleźć ofertę samodzielnie, możesz to zrobić np. dzięki kontaktom własnym lub też korzystając z Internetu. PAMIĘTAJ jednak, że NIE możesz aplikować samodzielnie do tych pracodawców ogłaszanych na naszej stronie (osoby jadące po raz pierwszy do tych pracodawców muszą skorzystać z opcji FULL).

JAK SAMEMU ZNALEŹĆ OFERTĘ I JAKIE MUSI SPEŁNIAĆ WARUNKI  TUTAJ  akapit „Finding a job by yourself”

Do czego potrzebne jest biuro TBW i Fundacja w USA?

Biuro pomaga w otrzymaniu z Fundacji dokumentu DS-2019, niezbędnego do ubiegania się o wizę J-1. Ponadto, Fundacja zapewni Tobie ubezpieczenie zdrowotne na okres pobytu w Stanach, a my przeprowadzimy Cię przez proces wizowy. Nie możesz ubiegać się o wizę J-1 indywidualnie.

Co zrobić by skorzystać z tej opcji?
1. Sprawdź jakiego rodzaju prace i lokalizacje są zabronione, upewnij się, że Twój pracodawca spełnia wymogi Departamentu Stanu, a rodzaj pracy jaką oferuje nie znajduje się na liście prac zakazanych (napisz do nas, udostępnimy taką listę).
2. Zarejestruj się do programu, dostarcz do biura warunki kontraktu (napisz do nas na biuro@thebestway.pl wyślemy wzór kontraktu).
3. Ustal z pracodawcą stanowisko, stawkę oraz konkretne daty, w jakich będziesz pracować – pamiętaj, że możesz rozpocząć pracę najwcześniej 25 maja, a zakończyć i  30 września, przy czym maksymalny okres pracy wynosi 4 miesiące (np. od 25.05 do 25.09. a nie do 30.09.).

Co dalej?
1. Biuro wysyła ofertę do weryfikacji przez Fundację CIEE, która Skontaktuje się z Twoim pracodawcą i potwierdzI warunki kontraktu. Ponadto sprawdzi, czy pracodawca działa legalnie, płaci podatki, a oferowane stanowisko spełnia wymogi Departamentu Stanu (czyli jest to praca stricte sezonowa i nie znajduje się na liście prac zabronionych).

2. Po otrzymaniu akceptacji Twojej oferty przez CIEE, regulujesz pozostałe raty za program i czekamy na dokument DS-2019.
3. Biuro organizuje proces wizowy, jedziesz do konsulatu na rozmowę w sprawie wizy.

WAŻNE! Biuro ma ograniczoną liczbę miejsc w opcji SELF, aby zarezerwować sobie miejsce trzeba najpierw zarejestrować się do programu W&T USA.

Ostatnie wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ